Tallinn

Spordivigastuste ennetamise ja uuringute keskus alustab koostööd Myfitness Piritaga!

Alustame spordifüsioteraapia, spordimassaazi, kinesioteipimise, sporditeipimise ja spordivigastuste riskitegurite hindamisega. Meie keskuse füsioterapeut Marii Sernjuk, kes on füsioterapeudi hariduse saanud Inglismaal Gloucestershire Ülikoolis ja Tartu Ülikoolis, võtab vastu teisipäevast neljapäevani 11.00-17.00, muudel päevadel kokkuleppel terapeudiga.

Registreerimiseks helistage 5900 7358 või kirjutage e-mailile: marii@tartuhpc.ee.

Myfitnessi klientidele broneeritud aegu saab kokku leppida Myfitness Pirita klienditeenindajaga.

 

Meie poolt pakutavad tegevused:

1. Spordifüsioteraapia – vigastuste ennetamine ja taastusravi
Spordifüsioteraapia hõlmab endas füsioterapeutilist hindamist, erinevaid ravivõtteid (spetsiifilised harjutused, liigeste mobilisatsioonid, aktiivsed liikuvuse ja kehakontrolli harjutused, külmaravi jne). Spordifüsioteraapia läheneb igale sportlasele personaalselt ning hõlmab sportlase monitoorimist, teaduspõhist sekkumist treeningu planeerimisele, vigastuste ennetamist ja taastusravi, et aidata kaasa spordi pikaajalisele harrastamisele.

2. Spordivigastuste riskitegurite hindamine

Hindame liigeste liikuvust, lihasjõudu, lihasvastupidavust, tasakaalu jakerelihaste jõudu, et tuvastada võimalikud kohad, mille tugevndamine aitab parandada sportlikku sooritusvõimet!

3. Spordimassaaž
Spordimassaaž on taastava, säilitava ja parandava iseloomuga teraapia, mis hõlmab lihaskoetugevamat töötlust.Spordimassaaž kiirendab taastumisprotsesse ja soodustab seeläbi sportlikku sooritusvõimet. Regulaarne spordimassaaž aitab vältida vigastusi, tõstab treeningute kvaliteeti ja annab eelded heaks võistlustulemuseks. Vastunäidustatud on lahtised haavandid, väga värsked ehk akuutsed traumad ja luumurrud.

4. Kinesioteipimine
Kinesioteipimine on Jaapanist pärit teipimismetoodika, mis hõlmab endas elastse teibi kasutamist, et vähendada lihasvalu, toestada lihaseid ja liigutusi ning vähendada turseid/paistetust. Kinesioteip on enamasti puuvillasest materjalist ja seega ka nö „hingav“, mistõttu püsib abistav teip nahal 2-4 päeva ning sellega võib treenida, ujuda jne. Vastunäidustatud on erinevad nahaprobleemid ja lahtised haavad.

5. Sporditeipimine

Sporditeipimist kasutatakse liiges- ja sidemete vigastuste taastusravis või nende vigastuste ennetamisel. Teipi hoitaksepeal enamasti sportimise ajal ning seejärel eemaldatakse nahalt. Enamalevinud teipimise piirkonnad on hüppeliiges ja pöidlaliiges, mis on pallimängualadel põhilisteks trauma esinemiskohtadeks.

 

Hinnakiri:

Spordifüsioteraapia (60min) – 30 EUR

Testimine: spordivigastuste riskitegurite hindamine – 30-49 EUR

Spordimassaaž (30min/60min) – 20 EUR/ 30 EUR

Kinesioteipimine (1 piirkond) – 15 EUR

Kinesioteipimine füsioteraapia teenusele lisaks – 5 EUR

Sporditeipimine (1 piirkond) – 15 EUR

NB! Tasumine kohapeal sularahas või arve alusel ülekandega

Olete oodatud!